Epigrama care mușcă Posted on 25 June 2026 by racoltapetru6 GRÂUL ȘI NEGHINA Avem o lume în care Fiecare dă ce are, Sunt și paraziți în ea, Care iau fără să dea. Share this: Share on X (Opens in new window) X Share on Facebook (Opens in new window) Facebook Like Loading... Related
Deja avem fenomene iesite din marja de normalitate,caldurile care depasesc gradul de suportabilitate!Un weekend fain iti doresc!:) Reply
❤
Mulțumesc!
Acestia care tot iau
si nimic napoi nu dau
ca oricare parazit
mor cand gazda au sleit!
Foarte adevărat și mulțumesc pentru precizare! Păcat că moare gazda în care trăim cu toții.
Sincer nu cred ca putem distruge pământul, ne putem distruge pe noi dar el o sa “supraviețuiască”!
Și eu țin cu Pământul și sper să-ți fie „tastatura” aurită!
Deja avem fenomene iesite din marja de normalitate,caldurile care depasesc gradul de suportabilitate!Un weekend fain iti doresc!:)